CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

Sunday, March 16, 2008

Бешикташ повторно на врвот

Дерби натпреварот од 26 коло измеѓу Бешикташ и Трабзонспор, заврши со победа на домаќините со неверојатни 3:0.Со оваа победа Бешикташ успеа повторно да ја задржи лидерската позиција и е најсериозниот кандидат за титулата.Екипата на Бешикташ уште во 5 минута на натпреварот поведе со голот на Нобре додека во 45 минута Делгадо успеа да ја затресе мрежата на протинчкикот гол па Бешикташ на полувремето замина со два гола.Во второто полувреме Бешикташ продолжи со добрата игра и постигна уште еден гол а стрелецот беше Ајдин за конечни Бешикташ-Трабзонспор 3:0.