CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

Sunday, March 23, 2008

Ла лига: Атлетико подобар од Севиља

Екипата на Атлетико Мадрид со победата од 2:1 на гостински терен, е во голем чекор да осигура пласман во Лигата на Шампионите.Екипата на Атлетико Мадрид поведе со голот на Макси Родригез и по овој погодог екипата на Севиља ја презеде иницијативата но не успеа да постигне гол во првото полувреме.
Второто полувреме започна пеколно, па по само 3 мин игра Севиља успеа да ја затресе мрежата на противничкиот гол.Севиља играше одлично во второто полувреме и се очекуваше комплетен пресврт но во 57 минута Агуре постигна гол за Ателтико повторно да дојде во водство.Клучниот момент се случи само по две минути од голот на Агуеро. По еден старт на средината на теренот, Мареска во бес, со глава го удри по нос Агуеро, по што судијата заслужено му го покажа патот кон соблекувалната.Во останатиот дел од натпреварот, гостите без никакви проблеми и со играч повеќе, го зачуваа водството, со што уште повеќе го зацврстија местото кое води во Лигата на Шампионите.