CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

Friday, March 21, 2008

Валенсија ја совлада Барселона!!!

Вчера со одлична игра екипата на Валенсија успеа да ја совлада екипата на Барселона со резултат 3-2.Првиот натпревар помеѓу овие два ривала заврши со резултат од 1-1 па со гол предност екипата на Валенсија успеа да се избори за место во финалето каде ги чека екипата на Гетафе.Екипата на Велинсија прва дојде во вoдство преку одличниот гол на Рубен Бараја 18 минута додека во 44 минута младиот Мета успеа да постигне уште еден гол за Валенсија, па екипата на Валенсија на полувремето замина со два гола предност.
Второто полувреме започна пеколно, па дури во 71 минута резервистот Анри успеа да намали на 2-1, но радоста на Каталонците не траеше долго , бидејки младиот Мета за само една минута успеа да погоди и да го постигне својот втор погодок , за конечни 3-2 успеа погоди Самуел Ето на десет минути пред крајот но не успеа да го спаси својот тим од пораз.